Ecoegg Ekolojik Mineralli Çamaşır Deterjanı // Taze Keten (210 Yıkama)

Ecoegg Ekolojik Mineralli Çamaşır Deterjanı // Taze Keten (210 Yıkama)
Ecoegg Ekolojik Mineralli Çamaşır Deterjanı // Taze Keten (210 Yıkama)
Ecoegg Ekolojik Mineralli Çamaşır Deterjanı // Taze Keten (210 Yıkama)
Ecoegg Ekolojik Mineralli Çamaşır Deterjanı // Taze Keten (210 Yıkama)
Ecoegg Ekolojik Mineralli Çamaşır Deterjanı // Taze Keten (210 Yıkama)
 • Stok Durumu: Ortalama 3 İş Günü İçinde Kargo
 • Ürün Kodu: ecoegg-kt-210
 • Marka: Ecoegg
 • 109,90 TL

 • Vergiler Hariç: 93,14 TL

Ürün için henüz değerlendirme yapılmadı Yorum yap


Ecoegg, içerdiği doğal ve güçlü mineral esaslı yıkama topları ile, suyu aktive eder, kir ve lekeleri temizler. Bu etki bilimsel olarak test edilerek kanıtlanmış. Bu...

Diğer Seçenekler
Ecoegg, içerdiği doğal ve güçlü mineral esaslı yıkama topları ile, suyu aktive eder, kir ve lekeleri temizler. Bu etki bilimsel olarak test edilerek kanıtlanmış.

Bu yenilikçi özelliği ile toz, sıvı ve jel deterjanlarının yerine geçen harika bir ürün...
 
Ekolojik olan bu yıkama toplarının kokusuz, bahar çiçekleri ve taze keten kokulu seçenekleri mevcut...
 
Ecoegg İçeriği Nasıl Çalışır?

Ecoegg'in içindeki yıkama topları, etkili yıkama gücünün sırrı. Bu yıkama topları, yapılan bilimsel çalışmalar sonucu, koyu renkli turmaline toplarının kiri, çamaşıra yapıştıran bağları zayıflattığı; beyaz renkli topların ise suyun içindeki oksijen moleküllerini iyonize ederek, bu iyonların, renkleri soldurmadan, ve aşındırma yapmadan çamaşıra derinlemesine nüfuz etmelerini sağladığı ve böylece kirin çamaşırdan ayrılmasını sağladığı kanıtlanmış.

Aynı çalışmalar, bu iki maddenin birlikte kullanılmasının en yüksek etkiyi yaptığını da göstermiş. İyonize olan oksijen molekülleri aynı zamanda, suyun pH seviyesini de yükselterek, çamaşıra yumuşaklık da sağlar. Bu sayede yumuşatıcı kullanılmasına da gerek bırakmaz.


Nasıl Kullanılır?

Ecoegg'in kullanımı oldukça kolay. Yalnızca çamaşır kazanı içine, çamaşırlarınızın üstüne yerleştirin. Başka bir ilave yapmanıza gerek yok.

Su Sıcaklığı: Su sıcaklığının 60 dereceyi geçmemesine dikkat edin.

Ecoegg 30-40 derecelik sıcaklıklarda da aynı şekilde etkilidir. Ecoegg, çamaşır üzerinde herhangi bir kalıntı bırakmayacağı için, durulama yapmaya da gerek bırakmaz. Bu da yıkama suyundan ve enerjiden tasarruf anlamına gelir.

Yumuşatıcılarla Kullanım: Ecoegg, çamaşırlarınıza doğal bir yumuşaklık da sağlayacağı için ekstra yumuşatıcı kullanmanıza gerek yoktur. Ama buna rağmen kullanmak isterseniz, bunda bir sakınca yoktur.
 
Etkinliği bağımsız laboratuvarlarca da kanıtlanmış. (SATRA tarafından test edilmiştir.)
National Eczema Society ve Allergy UK tarafından onaylanmıştır.

Tüm Ecoegg tipleri, ekonomik, çevre dostu ve antialerjen olduğu için tüm normal deterjanlara alternatiftir.
 
210 Yıkama / 1 Yıl :  210 yıkamalık Ecoegg, 4 kişilik bir ailenin tüm yıkama ihtiyacını 1 yıl boyunca karşılar.
210 yıkamadan sonra yedek yıkama toplarıyla tekrar dolum yapabilirsiniz. 
 

İçindekiler:

Yıkama topları sağlığa zararlı madde (Petrol içerikli madde, kimyasal, enzim, fosfat, ağartıcı , parlatıcı) içermezler ve zehirli değillerdir.
İçerik: >30% Anionic surfactants, 15-30% non-ionic surfactants, doğal koku verici yağ, Anionic surfactants – Non-ionic surfactants – Sodium carbonate – Sodium metasilicate – Calcium carbonate

Çamaşır suyu içermez, ağartma yapmaz.


Üretim Yeri: İngiltere

Önemli Not: Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.


Kutu İçeriği:

 • 1 x Ecoegg 
 • Çözünür ambalajında yıkama topu paketleri
 • 1 x kullanma talimatı

    

KULLANIM ve YIKAMA TALİMATI

Ecoegg ile tanıştınız, şimdi detaylara geçelim...

Siz de Ecoegg'i seçerek hem dünyamızı kirleten kimyasalları azaltmaya yardımcı oldunuz, hem de ailenizi cilt dostu bir ürünle korumuş oldunuz. Aynı zamanda yıkama maliyetinden yaptığınız tasarrufla, bütçenize de katkıda bulundunuz.

Ecoegg tamamen yeni bir ürün olduğu için, en iyi sonucu alabilmek için bu kullanma talimatını ve sık sorulan soruları baştan sona okumanızı tavsiye ediyoruz.


Ecoegg’i ilk kullanıma hazırlamak:
Kutudan boş olarak çıkan Ecoegg'i kullanmadan önce, küçük temizleme toplarıyla doldurmanız gerekmektedir. Kutudan iki tip temizleme topu çıkacaktır. Siyah renkli olanlar seramik turmalin, beyaz olanlar da mineral esaslıdır.

İlk kullanımdan önce, Ecoegg'i 3 adet beyaz, 1 adet koyu renkli temizleme toplarıyla doldurmanız gerekiyor. 

Ecoegg'in kullanımı:
Ecoegg'i , çamaşır makinenizin tamburuna, çamaşırların en üstüne yerleştirin ve çamaşırlarınızın etiketlerindeki yıkama talimatına uygun olarak yıkayın.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Ecoegg'i 60 derecenin üstündeki yıkamalarda kullanmayın.
 • Ecoegg'i kurutma makinesinde veya yıkamadan sonraki kurutma programında kullanmayın.
 • Ecoegg'in yıkama devri sırasında rahat hareket edebilmesi için makinenizi çok doldurmayın.
 • Ecoegg'i az su kullanan programla kullanmayın. Normal su kullanan programları tercih edin.


Ecoegg'i Kullanırken:

 • Normal deterjan kullanırken yaptığınız gibi, beyaz ve renkli ayırımı yapmanızı tavsiye edilir.
 • Gerekiyorsa inatçı lekeler için normal deterjanla yaptığınız gibi ilave leke çıkarıcı kullanabilirsiniz.
 • Yıkama bittikten sonra Ecoegg'i çamaşır makinesinden çıkararak kurumaya bırakın.
 • Ecoegg çamaşırlarınıza doğal bir yumuşaklık sağlayacaktır. Ama buna rağmen, eğer isterseniz kokulu yumuşatıcılar da kullanabilirsiniz.
 • Hassas çamaşırlarınızı makinede Ecoegg'i kullanarak yıkamayın. Ama Ecoegg'i kullanarak bu çamaşırlar için elde yıkama yapabilirsiniz.
 • Çamaşırların üzerindeki etiketlerde belirtilen yıkama talimatlarına uyun.

 

Leke Çıkarıcılar la Beraber Kullanım:
Ecoegg günlük lekeler üzerinde normal deterjanlar kadar etkili olsa dahi bazı inatçı lekelerde ekstra destek gerekebilir. Normal deterjan kullanımında olduğu gibi yıkama veya ön yıkamada kullanılan leke çıkarıcılarla birlikle kullanılabilir. Bu kullanım Ecoegg'in performansını etkilemeyecektir. İhtiyaç duyulması halinde herhangi bir kimyasal içermeyen ve hipoallerjik olan Eco leke çıkarıcıyı da tavsiye ederiz.

Temizlik Toplarının Yenilenmesi:
Her 210 yıkamada bir Ecoegg'in içinde bulunan beyaz temizilik toplarına ekleme yapılması gerekir. Yenileme yapılması gerektiğini şu şekilde de anlayabilirsiniz:

Ecoegg'in dar olan tarafı aşağıda olacak şekilde tutun, beyaz yıkama toplarının seviyesi okla gösterilen noktanın altına indiyse, yenileme zamanı gelmiş demektir.

Ecoegg kutusunun üzerinde belirtilen yıkama limitine göre ayarlanmış olan ve kutu içinden çıkan yedek paketler, toplam yıkama sayısına yetecek sayıdadır.

Not: Koyu renkli yıkama toplarının, yenilenmesi gerekmemektedir. Kutu üzerinde belirtilen yıkama limitine erişene kadar yenilenmeden kullanılabilirler.


Temizlik Topları Ecoegg'e nasıl koyulur?

-İlk kullanım-
1) Ecoegg'i açmak için aşağıdaki şekilde her iki parçayı da sıkıca kavrayınız ve beyaz düğmeye basarak Ecoegg'in iki tarafını aksi yönde çevirerek , düğmenin yanında gösterilen iki üçgenin aynı hizaya gelmesini sağlayınız.

2) İki parçayı birbirinden ayırınız.

3) Altı geniş olan parçayı düz bir yere koyarak, beyaz yıkama toplarından 3 paket, siyah olanlardan 1 paket açarak aşağıdaki şekildeki gibi ekleme yapınız:
Eğer ekleme sırasında zorluk yaşıyorssanız, alt parçayı hafifçe bulunduğu yere vurarak içindeki yıkama toplarının daha iyi yerleşerek, yenilere yer açmasını sağlayabilirsiniz.

4) Altı geniş olan parçanın üzerine dar olan parçayı yerleştirin ve iki üçgen aynı hizaya gelecek şekilde kapatın. Her iki parça da tam oturduğunda , düğmenin yerine oturduğunu hissedecek ve klik sesini duyacaksınız.

5) Kapatma işleminden sonra, açma düğmesi yerine oturmuş olmalı ve aşağıdaki üçgen, düğmenin tam altındaki noktayı işaret ediyor olmalıdır.


EcoEgg'in ara dolumu nasıl yapılır:
Yaklaşık 210 kullanımdan sonra Ecoegg'in beyaz yıkama toplarını tekrar yenilemeniz gerekir. Bunu, beyaz yıkama topları yedeklerinin 1 paketini ekleyerek yapabilirsiniz.


Not: Yalnız beyaz yıkama toplarından 210 yıkamada bir, ekleme yapmanız gerekmektedir. Siyah olan turmalin için ekleme yapmanıza gerek yoktur. Tekrar dolum yaparken eski beyaz yıkama toplarını çıkarmanıza gerek yoktur. Ama eğer yenileri için yer kalmamışsa bu durumda gereken miktarda eski beyaz yıkama topu çıkarılarak yeni olanlara yer açılabilir.


SIK SORULAN SORULAR

Ecoegg'in çalışma mantığı nedir?
Ecoegg'in sırrı içindeki beyaz ve siyah yıkama toplarıdır. Siyah olan toplar turmalinden oluşmuştur. Çamaşır üzerine yapışmış olan kirleri zayıflatarak çözülmesini sağlar. Beyaz olan mineral yıkama topları ise, suyun içindeki oksijen moleküllerini iyonize ederek kir ve lekeleri, çamaşırı yıpratmadan ve rengini açmadan çıkarır.

Yaptığımız bilimsel testler sonucu bu iki tip yıkama topunun birlikte kullanımının en iyi sonucu verdiğini gördük. 

İyonize olan oksijen molekülleri aynı zamanda suyun pH seviyesini de yükselterek çamaşırlarınıza yumuşaklık katar. Bu sayede ekstra bir yumuşatıcı kullanımına da gerek yoktur.

Ecoegg zararlı kimysallar içerir mi?
Hayır. Ecoegg hiç bir şekilde normal deterjanlarda rastlanabilen, zararlı kimyasal, petrokimyasal, ammonia bileşiği, veya çamaşır suyu esaslı maddeler içermez.

Ecoegg ile beraber yumuşatıcı kullanmak gerekir mi?
Ecoegg, suyun pH ını değiştirerek çamaşırlarınızı doğal bir şekilde yumuşatacaktır. Ama buna rağmen yumuşatıcı eklemek istiyorsanız, ekleyebilirsiniz.
Bu, Ecoegg'in çalışma prensibini etkilemeyecektir. Eğer istiyorsanız, mümkün olduğunca çevre dostu olanlardan kullanmanızı öneririz.

Ecoegg elde yıkamada da kullanılabilir mi?
Evet. Bunun için Ecoegg i 20 dk suda beklettikten sonra çamaşırınızı yıkamanızı öneririz. Yıkama sırasında, suyu Ecoegg'in içinden geçirerek yıkama yaptığınıza emin olun.

Durulama süresini kısaltmak nasıl mümkün oluyor?
Ecoegg'de herhangi bir deterjan birleşiği olmadığı için çamaşır üzerinde herhangi bir kalıntı kalma ihtimali yoktur. Bu yüzden durulama süresi önemli ölçüde düşebilir. Bu da elektrik, su ve zaman tasarrufu anlamına gelir. Bazı çamaşır makinelerinde, durulama iptal düğmesi vardır. Buna basılırsa makine durulama yapmaz. Makinenizde bu şekilde bir düğme yoksa , bu tasarrufu yapamazsınız ama Ecoegg'in çalışması etkilenmez.

Ecoegg’i hassas ciltler için de kullanabilir miyiz? Bebek çamaşırlarında ne derece güvenlidir?
Kesinlike güvenebilirsiniz. İçinde hiç bir kimyasal barındırmaz.
Ecoegg %100 hipoallerjendir yani hem bebek ve çocuk cilteri için hem de en alerjen ciltler için dahi kötü etkisi yoktur.

Ecoegg çamaşır makinesine zarar verir mi?
Hayır. Ecoegg, yumuşak ve dayanıklı bir malzemeden yapıldığı için çamaşır makinesinin hiç bir aksamına zarar vermez.

Ecoegg tüm yıkama suyu sıcaklıklarında kullanılabilir mi?
60 dereceye kadar olan tüm yıkamalarda etkin sonuç alabilirsiniz. Soğuk suyla yıkamada dahi iyi sonuç alırsınız. Ama 60 üzerindeki yıkamalarda yıkama toplarının ömrünü önemli ölçüde kısaltmış olursunuz.

Ecoegg tüm yıkama programı boyunca makinenin içinde kalabilir mi?
Evet. Ama makinenizde kurutma programı da varsa, bu program başlamadan makineden çıkartmanız gerekir. Eğer çıkartmazsanız yıkama toplarının ömrünü kısaltmış olursunuz.

Ecoegg'i yıkama aralarında kurutmak gerekir mi?
Eğer yıkamayı peşpeşe yapıyorsanız gerekmez. Ama yıkamayı bitirdikten sonra gün içinde başka yıkama yapmayacaksanız, Ecoegg i makineden çıkartarak kurumasını sağlamalısınız.

Ecoegg'e tekrar dolum yapmam gerektiğini nasıl anlarım?
Eğer Ecoegg içindeki beyaz yıkama toplarının boyutları yarı yarıya azaldıysa veya temizleme gücünde azalma hissediyorsanız, dolum vakti gelmiş demektir.

Ecoegg/çamaşır makinesi/çamaşırlarda tuhaf bir koku mu var?
Makinenizde , normal deterjanları uzunca bir süre kullandıysanız, makinenin içinde deterjan kalıntısı kalmış olabilir. Eğer temizlenmezsa bu kalıntılar zaman içinde kötü kokuya neden olabilir. Normal deterjanı her kullandığınızda bu kötü koku, deterjan kokusuyla maskelenir. Ecoegg ile yıkamaya geçtiğinizde, bunu maskeleyecek bir şey olmadığından, kötü kokuyu duymaya başlarsınız. Bu sebeple makinenizi iyice temizlemeniz gerekmektedir.

Bu temizlik için Ecoegg detox tabletlerini de kullanabilirsiniz. Başka bir temizlik yöntemi de, makineyi boş bırakarak, deterjan gözüne beyaz sirke koyup ve yıkama sıcaklığını 90 dereceye ayarlayarak yıkama yapmanızdır. Bu boş yıkamayı arada bir yaparak makinenizin içinin tamamen temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer koku gitmiyorsa hortumları temizletmeniz gerekebilir.

Ecoegg hassas çamaşırlarla kullanabilir mi?
Evet. Ama hassas çamaşırlar için yıkamayı mutlaka bir yıkama torbası içinde yapmanızı ve makinenizde varsa hassas yıkama programını kullanmanızı öneririz. Diğer bir yöntemde bu çamaşırlarda elle yıkama yapmanızdır.

Ecoegg in ömrü nedir?
Kutunun üzerinde yazan yıkama sayısı kadardır. Örneğin 210 yıkama, bir ailenin haftada 4-5 yıkama yaptığı varsayımıyla yaklaşık 1 sene dayanım süresi demektir. Tabii bu süre yıkama suyunun sertliği, yıkanan çamaşırın ağırlığı ve kullanılan programın uzunluğuna bağlı olarak değişim gösterebilir.

Ecoegg'i her türlü yıkama makinesinde kullanabilir miyim?
Evet. Her türlü makinede kullanabilirsiniz. 1 Ecoegg tek seferde 5 kg lık çamaşırı yıkayabilir. Ama çok daha geniş bir makine kullanılıyorsa 2 Ecoegg kullanmanız gerekebilir.

Ecoegg niye umduğum gibi yıkamıyor?
Ecoegg den en yüksek performansı alabilmek için aşağıdaki noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Makinenizi çok fazla yüklemeyin. Ecoegg in makine içerisinde rahat hareket edebileceği boşluğu bırakmalısınız.
 • Makinenizi minimum su kullanan bir programa ayarlamayın.
 • Ecoegg bir çok lekeyi çıkarmada etkili olsa da bazı inatçı lekelerde ekstra leke çıkarıcı kullanmanız gerekebilir. Bu kullanım, Ecoegg in çalışmasını olumsuz olarak etkilemez.
 • Ecoegg içinde ağartıcı yoktur. Eğer beyazlarınızın yeterince beyaz olmadığından yakınıyorsanız, beyaz çamaşırlarınız için çevre dostu ağartıcı kullanabilirsiniz.
 • Ecoegg in hiç bir kimyasal madde içermediğini unutmayın. Bu yüzden kimyasal madde ve ağartıcıları içeren normal bir deterjanla kıyaslamayın. Ecoegg bu deterjanlara, çevre ve cilt dostu oluşuyla bir alternatiftir. Ayrıca bütçenize önemli ölçüde tasarruf sağlar.

Depolama
Ecoegg ve yedeklerini serin ve kuru ortamda muhafaza ediniz. Direkt güneş ışığından koruyunuz.

İmha
Ecoegg %100 geri dönüşümlü malzemeden üretilmiştir.

DİKKAT: Gözle temas ettirmeyin. Böyle bir durumda temas eden bölgeyi bol suyla yıkayın ve gerekirse bir sağlık kurumuna başvurun.

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Benzer Ürünler

Yeni %<% discountRate(related.special_price, related.price) %>
İndirim
Stoğa Girince Haber Ver

<% related.price | currency:"₺" %> <% related.price | currency:"₺" %> <% related.special_price | currency:"₺" %>
Stoğa Girince Haber Ver!

 
ÜCRETSİZ KARGO

85 TL Üzeri Ücretsiz Kargo! Yurtiçi Kargo ile Gönderim!

 
ÖDEME YÖNTEMLERİ

Tüm Kredi Kartlarına 12'ye Varan Taksit, Havale/EFT ve Kapıda NAKİT Ödeme

 
İADE & DEĞİŞİM

14 İş günü içinde iade ve değişim imkanı...

 
GÜVENLİK ve GÜVENİLİRLİK

İpara ile güvenli ödeme ve orijinal ürün garantisi

×

Mail Listemize Katılın!

En yeni ürünlerden ve en iyi fırsatlardan ilk siz haberdar olun!

Bülten Listemize Katılın!
En yeni ürünlerden ve en iyi fırsatlardan ilk siz haberdar olun!